0451.125MRL
DigiKey Part Number
F3154TR-ND - Tape & Reel (TR)
F3154CT-ND - Cut Tape (CT)
F3154DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0451.125MRL
Description
FUSE BRD MT 125MA 125VAC/VDC SMD
Detailed Description
125 mA 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
EDA/CAD Models
0451.125MRL Models
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
Voltage Rating - AC
125 V
DC Cold Resistance
1.7 Ohms