LFR250302C
LFR250302C
LFR250302C
DigiKey Part Number
F11268-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFR250302C
Description
FUSE BLOK CART 250V 30A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 30 A 250V 2 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
2
Fuse Size
0.563" Dia x 2" L (14.3mm x 50.8mm)