HR2220V701R-10
DigiKey Part Number
240-HR2220V701R-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-HR2220V701R-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-HR2220V701R-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR2220V701R-10
Description
FERRITE BEAD 700 OHM 2220 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
700 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 2220 (5650 Metric) 8A 10mOhm
Category
Current Rating (Max)
8A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2220 (5650 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.136" (3.45mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz