PF0001/63
DigiKey Part Number
5073-PF0001/63-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF0001/63
Description
3 POLE FUSED INLET
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Manufacturer
L-com
Switch Features
No Breaker/Switch
Series
Accomodates a Fuse
Yes
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 27.30mm x 31.12mm
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC