A12SR12SR30K102A
DigiKey Part Number
455-3679-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A12SR12SR30K102A
Description
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 4"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.333' (101.60mm, 4.00")
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.333' (101.60mm, 4.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish
Tin
Number of Positions
12
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 866
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 2"
In-Stock: 0
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 6"
In-Stock: 694
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 12"
In-Stock: 47
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 8"
In-Stock: 0
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 10"