UFL-2LPA-088Y1T-A-100
DigiKey Part Number
26-UFL-2LPA-088Y1T-A-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UFL-2LPA-088Y1T-A-100
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.37mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Contact Gender
Female
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Style
U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C