U.FL-2LPHF6-088N1T-A-50
DigiKey Part Number
26-U.FL-2LPHF6-088N1T-A-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-2LPHF6-088N1T-A-50
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 1.9"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.37mm OD Coaxial Cable 1.969" (50.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
U.FL-2LPHF6-088N1T-A-50 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
1.969" (50.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
Frequency - Max
6 GHz
Color
Gray
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C