G125-MW10405AAF9400
DigiKey Part Number
952-G125-MW10405AAF9400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MW10405AAF9400
Description
MALE-FEMALE CONTACTS WITH 26AWG
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White 26 AWG Jumper Lead Pin to Socket Gold 15.9" (405.0mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
8.0µin (0.20µm)
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Socket
Number of Conductors
1
Length
15.9" (405.0mm)