2508056017Y2
DigiKey Part Number
1934-1487-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1487-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1487-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2508056017Y2
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 3LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2A 100mOhm
EDA/CAD Models
2508056017Y2 Models
Category
Current Rating (Max)
2A
Manufacturer
Fair-Rite Products Corp.
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)