ECS-80-18-33-JGN-TR3
DigiKey Part Number
50-ECS-80-18-33-JGN-TR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-80-18-33-JGN-TR3CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-80-18-33-JGN-TR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-18-33-JGN-TR3
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±20ppm Crystal 18pF 400 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-80-18-33-JGN-TR3 Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
400 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
8 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)