1410-L110-L1F1-S01-6.3A
DigiKey Part Number
1410-L110-L1F1-S01-6.3A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1410-L110-L1F1-S01-6.3A
Description
CIR BRKR THRM 6.3A 250VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 6.3A 250 V AC 50 V DC Push to Reset Through Hole
Category
Current Rating (Amps)
6.3A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V