ZLLS400TA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZLLS400TA |
Description | DIODE SCHOTTKY 40V 520MA SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 40 V 520mA Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ZLLS400TA Models |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 3 ns |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 15pF @ 30V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V | Supplier Device Package SOD-323 |
Current - Average Rectified (Io) 520mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 400 mA | Base Product Number |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |