SDM10U45-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDM10U45-7 |
Description | DIODE SCHOTTKY 40V 100MA SOD523 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 40 V 100mA Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 25 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 15pF @ 10V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V | Supplier Device Package SOD-523 |
Current - Average Rectified (Io) 100mA | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 125°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 100 mA | Base Product Number |