GDZ5V1LP3-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GDZ5V1LP3-7 |
Description | DIODE ZENER 5.1V 250MW 2DFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 5.1 V 250 mW ±5% Surface Mount X3-DFN0603-2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GDZ5V1LP3-7 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 2 V |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |