D22V0S1U2WS-7
DigiKey Part Number
D22V0S1U2WS-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D22V0S1U2WS-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
D22V0S1U2WS-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D22V0S1U2WS-7
Description
TVS DIODE 22VWM 37VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37V Clamp 30A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D22V0S1U2WS-7 Models
Category
Power - Peak Pulse
1000W (1kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
220pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V (Max)
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30A (8/20µs)