D12V0H1U2WS-7
DigiKey Part Number
D12V0H1U2WS-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D12V0H1U2WS-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
D12V0H1U2WS-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D12V0H1U2WS-7
Description
TVS DIODE 12VWM 24VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D12V0H1U2WS-7 Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
180pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)