DRP024V120W3BN
DigiKey Part Number
1145-1087-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRP024V120W3BN
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 5A
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DRP024V120W3BN Models
Category
Power (Watts)
120W
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
88%
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension
4.62" L x 1.97" W x 4.76" H (117.3mm x 50.0mm x 121.0mm)
AC Voltage - Input
400 ~ 500 VAC (3 Phase)
Approval Agency
CB Scheme, CE, CSA, EAC, EN, SIQ, UL
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output (Max)
5A