445I23D20M00000
DigiKey Part Number
110-445I23D20M00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-445I23D20M00000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-445I23D20M00000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445I23D20M00000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
20 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)