DOCSC022F-040.0M
DigiKey Part Number
222-DOCSC022F-040.0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
222-DOCSC022F-040.0MCT-ND - Cut Tape (CT)
222-DOCSC022F-040.0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DOCSC022F-040.0M
Description
XTAL OSC OCXO 40.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.335" (8.51mm)