F127T254P20
DigiKey Part Number
F127T254P20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F127T254P20
Description
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Detailed Description
Plated Through Hole to Plated Through Hole 20 0.050" (1.27mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
20
Pitch
0.050" (1.27mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)