F127T254P16
DigiKey Part Number
F127T254P16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F127T254P16
Description
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Detailed Description
Plated Through Hole to Plated Through Hole 16 0.050" (1.27mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
16
Pitch
0.050" (1.27mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)