FBU321611T-121Y-S-H
DigiKey Part Number
4713-FBU321611T-121Y-S-HTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FBU321611T-121Y-S-HCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-FBU321611T-121Y-S-HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBU321611T-121Y-S-H
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 6A 10mOhm
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz