TDP10H0SBD1R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
C&K
In Stock: 0
Datasheet
Dip Switch SPST 10 Position Surface Mount, Right Angle Piano Actuator 25mA 24VDC
TDP10H0SBD1R
DigiKey Part Number
108-TDP10H0SBD1RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDP10H0SBD1R
Description
SWITCH PIANO DIP SPST 25MA 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TDP10H0SBD1R Models
Category
Contact Finish
Gold
Manufacturer
C&K
Height Above Board
0.164" (4.17mm)
Series
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Packaging
Tape & Reel (TR)
Termination Style
Gull Wing
Part Status
Active
Pitch
0.050" (1.27mm), Half
Circuit
SPST
Washable
No
Number of Positions
10
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
25mA
Body Material
Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Voltage Rating
24VDC
Length
0.544" (13.82mm)