PX0413/12P/PC
DigiKey Part Number
708-1078-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0413/12P/PC
Description
CONN RCPT MALE 12POS GOLD SOLDER
Detailed Description
12 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
EDA/CAD Models
PX0413/12P/PC Models
Number of Positions
12 (Power)
Current Rating (Amps)
1A
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C