EXN-23352-BKP
DigiKey Part Number
377-2472-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXN-23352-BKP
Description
BOX ALUM BLACK 5.08"L X 2.71"W
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Aluminum with Plastic, Polycarbonate Panels Black End Panel(s) 5.079" L x 2.705" W (129.00mm x 68.70mm) X 1.386" (35.20mm)
Category
Material
Mfr
Color
Black
Series
Thickness
0.091" (2.30mm)
Packaging
Bulk
Features
Card Guides, Sealing Gaskets
Part Status
Active
Ratings
Container Type
Box
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Size / Dimension
5.079" L x 2.705" W (129.00mm x 68.70mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
1.386" (35.20mm)
Weight
0.37 lb (167.83 g)
Area (L x W)
13.6in² (88cm²)