EXN-23352-BK
DigiKey Part Number
377-2471-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXN-23352-BK
Description
BOX ALUM BLACK 5.08"L X 2.71"W
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Aluminum Black End Panel(s) 5.079" L x 2.705" W (129.00mm x 68.70mm) X 1.386" (35.20mm)
Category
Design
End Panel(s)
Mfr
Material
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Thickness
0.091" (2.30mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides, Sealing Gaskets
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
5.079" L x 2.705" W (129.00mm x 68.70mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
1.386" (35.20mm)
Weight
0.45 lb (204.12 g)
Area (L x W)
13.6in² (88cm²)