CM322522-4R7KL
DigiKey Part Number
CM322522-4R7KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CM322522-4R7KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CM322522-4R7KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-4R7KL
Description
FIXED IND 4.7UH 165MA 1.5 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 165 mA 1.5Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM322522-4R7KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
55MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)