B82422T1472K000
DigiKey Part Number
495-B82422T1472K000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82422T1472K000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82422T1472K000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422T1472K000
Description
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM
Detailed Description
4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 220 mA 1.5Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82422T1472K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)