3269W-1-104LF
DigiKey Part Number
3269W-1-104LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3269W-1-104LF
Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3269W-1-104LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
100 kOhms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%