PTCEL13R600LBE
DigiKey Part Number
56-PTCEL13R600LBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL13R600LBE
Description
ICL 60 OHM 30% 13.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 60 Ohms ±30% 0.531" (13.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PTCEL13R600LBE Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Tolerance
±30%
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Diameter
0.531" (13.50mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Packaging
Tray
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
R @ 25°C
60 Ohms