LW Y1SG-BFOO-EKFM-1-20-R18-Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LW Y1SG-BFOO-EKFM-1-20-R18-Z |
Description | LED WHITE DIFFUSED 2SMD R/A |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | White 8200K LED Indication - Discrete 3.3V 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V |
Mfr | Current - Test 20mA |
Series | Viewing Angle 120° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Wavelength - Dominant |
Color | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Configuration Standard | Supplier Device Package |
Lens Color Yellow | Size / Dimension 2.80mm L x 1.20mm W |
Lens Transparency Diffused | Height (Max) 0.90mm |