KO DELPS1.22-UGVI-24-H3Q4-20-S
DigiKey Part Number
475-KODELPS1.22-UGVI-24-H3Q4-20-STR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KODELPS1.22-UGVI-24-H3Q4-20-SCT-ND - Cut Tape (CT)
475-KODELPS1.22-UGVI-24-H3Q4-20-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KO DELPS1.22-UGVI-24-H3Q4-20-S
Description
LED ORANGE CLEAR SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Orange 606nm LED Indication - Discrete 2.3V 2-SMD, Flat Leads
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.3V
Mfr
Current - Test
20mA
Wavelength - Peak
610nm
Size / Dimension
1.40mm L x 0.80mm W
Height (Max)
0.70mm
Lens Size
1.23mm x 0.60mm