MD15F3S60V50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15F3S60V50 is not available
MD15F3S60V50
DigiKey Part Number
4306-MD15F3S60V50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15F3S60V50
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C