BGYD890K
DigiKey Part Number
3299-BGYD890K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BGYD890K
Description
RF ANT 925MHZ YAGI N TYPE F POLE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, LPWAN Yagi, 7-Element N Type Female Pole Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BGYD890K Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Amphenol PCTEL
Gain
10dBd
Series
Power - Max
200 W
Packaging
Bulk
Features
Cable - 609.6mm
Part Status
Active
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Pole Mount
Frequency (Center/Band)
925MHz
Height (Max)
23.800" (604.52mm)
Frequency Range
890MHz ~ 960MHz