BGYD890G
DigiKey Part Number
3299-BGYD890G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BGYD890G
Description
RF ANT 925MHZ YAGI N TYPE F POLE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, LPWAN Yagi, 3-Element N Type Female Pole Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Amphenol PCTEL
Gain
6.5dBd
Series
Power - Max
200 W
Packaging
Box
Features
Cable - 609.6mm
Part Status
Active
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Pole Mount
Frequency (Center/Band)
925MHz
Height (Max)
12.000" (304.80mm)
Frequency Range
890MHz ~ 960MHz