AFC8513U4GS-0100S
DigiKey Part Number
535-AFC8513U4GS-0100S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFC8513U4GS-0100S
Description
RF ANT 5G/4G/LTE/NBIOT/GNSS FLEX
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, Beidou, GLONASS, GNSS, GPS, GSM, LTE, Wi-Fi Flat Patch I-PEX Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
3
Series
Gain
5dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular, Navigation, WiFi
Termination
I-PEX
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.349GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
698MHz ~ 4GHz