FXUB53.07.0150C
DigiKey Part Number
931-FXUB53.07.0150C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUB53.07.0150C
Description
WIDE BAND FLEX ANTENNA 600MHZ TO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Category
Number of Bands
8
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
1.28dBi, 2.81dBi, 2.54dBi, 3.24dBi, 4.23dBi, 4.89dBi, 7.18dBi, 6.12dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 150mm
RF Family/Standard
Cellular, Navigation, WiFi
Termination
I-PEX MHFI (U.FL)
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.472GHz, 1.955GHz, 2.495GHz, 4.15GHz, 5.537GHz
Height (Max)
0.009" (0.24mm)
Frequency Range
617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.427GHz ~ 1.518GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 5GHz, 5.15GHz ~ 5.925GHz