ACMP-5025-142-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-5025-142-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-5025-142-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-5025-142-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-5025-142-T
Description
CMC 1.5A 2LN 1.4 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.4 kOhms @ 100 MHz 1.5A DCR 40mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACMP-5025-142-T Models
Category
Current Rating (Max)
1.5A
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
1.4 kOhms @ 100 MHz