ABM10W-48.0000MHZ-8-D1X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 607
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
48 MHz ±10ppm Crystal 8pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM10W-48.0000MHZ-8-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-13804-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10W-48.0000MHZ-8-D1X-T3
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM10W-48.0000MHZ-8-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)