ABM11W-48.0000MHZ-7-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-13926-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13926-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13926-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-48.0000MHZ-7-D1X-T3
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 7PF SMD
Detailed Description
48 MHz ±10ppm Crystal 7pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM11W-48.0000MHZ-7-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)