ABM10-25.000MHZ-E20-T
DigiKey Part Number
535-9095-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9095-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9095-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10-25.000MHZ-E20-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM10-25.000MHZ-E20-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)