NX3008NBKW,115 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 9.527
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 74.944
Datasheet
N-Channel 30 V 350mA (Ta) 260mW (Ta), 830mW (Tc) Surface Mount SOT-323