ATIGGBL52580-100
DigiKey Part Number
3155-ATIGGBL52580-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATIGGBL52580-100
Description
RF ANT GPS L1+L5/GLONASS/BEIDOU
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, GLONASS, GPS Ceramic Patch I-PEX MHF Surface Mount
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
YIC
Number of Bands
4
Series
VSWR
2
Packaging
Tray
Gain
-2dBi, -2dBi, 0dBi, 2dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm, LNA
RF Family/Standard
Navigation
Termination
I-PEX MHF
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Height (Max)
0.315" (8.00mm)
Frequency Range
1.166GHz ~ 1.186GHz, 1.559GHz ~ 1.563GHz, 1.574GHz ~ 1.576GHz, 1.594GHz ~ 1.61GHz