NSP15AJB-100R
DigiKey Part Number
13-NSP15AJB-100R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSP15AJB-100R
Description
RES 100 OHM 5% 15W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 15W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety Cement
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.492" Square x 1.890" L (12.50mm x 48.00mm)