CFR-25JT-52-220R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFR-25JT-52-220R |
Description | RES 220 OHM 5% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CFR-25JT-52-220R Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |