CFR-25JB-52-220R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 51.745
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 5.297
Datasheet
220 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-25JB-52-220R
DigiKey Part Number
220QBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JB-52-220R
Description
RES 220 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR-25JB-52-220R Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)