1.5SMC30A/TR7
DigiKey Part Number
13-1.5SMC30A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-1.5SMC30A/TR7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-1.5SMC30A/TR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC30A/TR7
Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
41.4V Clamp 36.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36.7A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
25.6V
Voltage - Breakdown (Min)
28.5V