SDS120PT15B
DigiKey Part Number
SDS120PT15B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDS120PT15B
Description
AC/DC CONVERTER 5V 24V 12V 120W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 3 Output 5V 24V 12V 90 ~ 264 VAC Input
Category
Current - Output 3
800 mA
Mfr
Power (Watts)
Voltage - Isolation
3000 V
Efficiency
80%
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs
3
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
5V
Approval Agency
cUL
Voltage - Output 2
24V
Standard Number
Voltage - Output 3
12V
Minimum Load Required
Yes
Current - Output 1
15 A
Base Product Number
Current - Output 2
3.5 A