ECL15UT03-T
DigiKey Part Number
1470-1188-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECL15UT03-T
Description
AC/DC CONVERTER 5V 15V -15V 15W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 3 Output 5V 15V -15V 85 ~ 264 VAC Input
Category
Current - Output 3
150 mA
Packaging
Tray
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
81%
Type
Open Frame
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs
3
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
5V
Size / Dimension
3.10" L x 1.25" W x 0.78" H (78.7mm x 31.7mm x 20.0mm)
Voltage - Output 2
15V
Standard Number
Voltage - Output 3
Current - Output 1
2 A
Base Product Number
Current - Output 2
150 mA