CCH400PS28
DigiKey Part Number
1470-4415-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCH400PS28
Description
AC/DC CONVERTER 28V 409W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 28V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
90%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
8.43" L x 4.02" W x 1.69" H (214.1mm x 102.1mm x 42.9mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
28V
Standard Number
Current - Output 1
14.5 A